Online Psikolojik Danışmanlık

Online Psikolojik Danışmanlık

Online Psikolojik Danışmanlık Nedir?

Ruh sağlığı hizmetinin internet aracılığıyla sağlanmasıdır. Danışan ve terapist belirledikleri ortak zaman aralığında internet programları aracılığı ile bir araya gelirler. Mekân kısıtlamanız olmaksızın, kendinizi rahat ifade edebileceğiniz her yerde gerçekleştirebilir.

Online psikolojik danışmanlık ile yüz yüze terapi arasındaki temel fark seansların gerçekleştiği yerdir. Online psikolojik danışmanlık internet üzerinden görüntülü konuşma ile gerçekleşir. Seansların yapılandırılması ve elde edilen sonuçlar aynıdır. Seans süresi her ikisinde de yaklaşık 45-50 dakikadır ve genellikle haftada bir veya iki haftada bir gerçekleşir. Randevu belirlendikten sonra belirlenen saatte ZOOM ya da WhatsApp programları üzerinden görüşme sağlanmaktadır.

Yapılan çalışmalar online terapinin doğru koşullar altında alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirildiğinde yüz yüze yapılan psikolojik danışmanlık hizmeti kadar etkili olduğunugöstermektedir.

 

Online Terapi Ödemesi Nasıl Yapılır?

Online psikolojik danışmanlık ücretini isterseniz havale ile isterseniz size gönderilen link üzerinden Iyzico üzerinden güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. Özellikle yurtdışından Türkiye’ye para transferi ciddi masraflar çıktığı için dünyanın her yerinden hiçbir şekilde ekstra komisyon ödemeden Iyzico ile kolayca ödeme sağlanabilmektedir.

 

NOT: İntihar etmek, kendinize, madde bağımlılığı, yoğun psikotik semptomlar ve başkalarına zarar vermek gibi düşüncelere sahip olduğunuz bir kriz durumundaysanız online danışmanlık hizmeti verilememektedir.

Whatsapp